Co je důležitým pravidlem v době, kdy máme zájem na tom dosáhnout ideální váhy? Hlavně to, že bychom se neměli každý den vážit. Pokud patříte mezi ty, kteří tak činí, rozhodně na to zapomeňte. Níže si totiž řekneme, proč právě váha není ideálním ukazatelem toho, kolik hubneme – tedy stojíme-li na ní více, než je zdrávo. Je jasné, že každý hledá rady jak nejrychleji zhubnout, ale kilogramový úbytek denně na váze nemusí nic znamenat, protože důležité je to, jak se vše podepíše právě na našem těle a na tom, zda se zbaví tuků, nebo nové udrží.
Hmotnost ovlivňují tekutiny
Není nic nového ani neobvyklého, že většinu našeho těla je tvořeno vodou.
S tím souvisí i to, že jednou může tělo vodu zadržovat více, podruhé zase méně.
To souvisí nejenom s pitným režimem, ale i stravou.
Totéž platí, i pokud využíváme hubnoucí jídelníček, a to v kombinaci se sportovní aktivitou.
Někdy je naše tělo zavodněno více, někdy méně, což znamená rozdíly třeba i v několika kilogramech.
Je totiž dobré si uvědomit, že litr vody je vlastně jeden kilogram hmotnosti. A takový litr vypijeme například po tréninku za pár desítek minut, a váhu jako takovou to ovlivní.
Hmotnost potravin
Dalším důvodem, proč na váhu nestoupat každý den je i hmotnost potravin, které zkonzumujeme. Například sto gramový sáček chipsů dokáže napáchat více problémů, než 2 kilogramy zeleniny. Ta však ručičku váhy ovlivní mnohem více, a to přesto, že našemu tělu a dietnímu režimu přispěje – máme pocit plnosti, a zároveň nepřijímáme téměř žádné kalorie.
Ideální radou je to, vážit se nejlépe pouze jednou týdně, a to ráno, například po probuzení a ranní hygieně. Jedině tak bude váš proces hubnutí nejlépe viditelný.