Alkohol a posilování. Patří k sobě?

Alkohol a posilování. Patří k sobě?

Alkohol si čas od času dopřeje každý, a to ať už ve formě piva, vína, nebo nějakého toho osvěžujícího koktejlu či nějakého tvrdšího alkoholického nápoje. Jak je to ale v případě, kdy držíme dietu, nebo dokonce posilujeme?

Obecně platí, že zdravý jídelníček by neměl alkohol vůbec obsahovat. A podobné je to i v případě, kdy chceme posilovat. I zde totiž platí, že alkohol k této aktivitě nepatří. Stále bychom se na něho měli dívat jako na jed, který dokáže intoxikovat tělo, což znamená mnohem složitější regeneraci.

Může sice tělu dodat potřebnou energii a v případě piva i tekutiny, ale negativa jasně převládají. Déle se totiž regenerujeme, a zmíněná energetická hodnota alkoholických nápojů může způsobit i to, že celý trénink může vyjít vniveč.

Tělo využívá nejdříve energii z alkoholu

Dalším negativem je rozhodně také to, že tělo využívá právě danou energii přednostně.

Primárně by totiž mělo čerpat energii z jídla, ale po sklence alkoholu nechává toto na později. A to vede k tomu, že se tato energie nezpracuje, ale pouze se uloží. Pokud tedy máte napsaný dietní jídelníček, který s posilováním kombinujete, znamená to jediné.

Tělo začne odbourávat alkohol a využívat jeho energii, a ta ostatní se vám místo zpracování pouze uloží.

Nehledě na to, že tělo zbytečně čerpá svou energii na tento proces, a tak se můžete při posilování cítit také výrazněji unavení. I to je negativum alkoholu.

Čím ho nahradit?

Samozřejmě pokud chcete posilovat skutečně správně, je třeba alkohol zcela vynechat, a pít pouze čistou vodu, popřípadě speciální sacharidové, proteinové nebo jiné nápoje. Podobně mohou pomoci třeba i speciální prášky na hubnutí, které vám pomohou zrychlit metabolismus a redukovat případné tukové zásoby. Ty jsou pomalu přeměňovány na svaly, a vaše postava se tak rýsuje k naprosté dokonalosti. A to jenom proto, že dbáte na to, abyste ve svém těle neměli alkohol.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.