Kachna patří odnepaměti mezi drůbež, kterou si dopřáváme v různých formách. Je to dáno tím, že mnohdy byly kachny chovány na mnoha hospodářství, a tak byly snadno dostupné. Nyní však není dostupnost také nijak špatná, jelikož kachní maso můžeme nakoupit i na pultech obchodů. Důležité je říci, že nyní už nepatří mezi takovou klasiku.
Pokud si už kachnu dopřáváme, je to hlavně v rámci různých svátečních příležitostí. Ideálním příkladem je třeba posvícení, kdy je kachna tradičním jídlem třeba v rámci celého víkendu. Podívejme se společně na to, čím je charakteristická.
Jak můžeme kachní maso připravovat?
Možnosti úprav jsou skutečně různé. Ta nejčastěji počítá samozřejmě s pečení. K tomu mnozí přidávají zelí a samozřejmě knedlíky, popřípadě i špenát. Není to ale jediná cesta k tomu, jak kachní maso ochutnat. Velmi oblíbené jsou dnes i grilovaná kachní prsa, která se mohou podávat i do růžova. S nimi se setkáme na menu mnohých restaurací. Rozhodně musíme dodat, že kachní maso už dávno není tak nezdravé, jak se říkalo. Tedy abychom byli konkrétní, maso jako takové problémem není. Vždy byl komplikací hlavně tuk. Budeme-li však kupovat kachny mladší, můžeme se výrazným tukovým zásobám snadno vyhnout.
Proč kachny konzumovat?
V první řadě proto, že jejich maso je chutné. Stejně tak je poměrně snadné i na přípravu. Zmínit také musíme to, že i pokud se dostaneme do kontaktu se sádlem, není třeba zoufat. Je mnohem zdravější, než třeba sádlo vepřové. Navíc i živočišné tuky jsou v naší stravě důležité. Hlavně proto, že díky nim dokážeme mnohem lépe využívat různé vitaminy. Mohou to být třeba ty, které spadají do škály A, D, E nebo K. Zapomínat ale nesmíme ani na to, že kachní maso obsahuje i nezanedbatelné množství bílkovin. Díky tomu máme jistotu, že dodáme to nejlepší i našim svalům. I proto je dobré kachnu do jídelníčku zařadit.