Nejedení. Špatná cesta, jak zdravě zhubnout

Nejedení. Špatná cesta, jak zdravě zhubnout

Jak nejlépe zhubnout a shodit požadovaná kila v co nejkratším čase? Prvním, co leckoho napadne, je nejíst a omezit běžné porce na minimum. Ale je to opravdu cesta? Ano, leda tak k závažným zdravotním problémům a anorexii. Na první pohled by se nejedení mohlo zdát jako dobrý nápad. Vždyť půst je přece zdravý a pár dní jíst jen málo ještě nikoho nezabilo.

Jenže když tohle uděláme, tělo začne ztrácet energii a člověk brzy nemá sílu na běžné činnosti, je unavený, malátný a cítí se slabý jako věchýtek.

A kdo hladoví dlouhodobě, má pak značné problémy vrátit se zase do normálu a začít jíst – tělo je tak zesláblé, že už se příjmu potravy brání. Je to tedy hubnutí za cenu zničení si vlastního zdraví a následkem může být anorexie a nakonec i smrt.

Správná výživa

Proto je mnohem lepší jíst pravidelně, zdravě a tak, aby tělo dostávalo vše, co potřebuje.

Kdo neví, jak přesně na to, může si nechat sestavit jídelníček přímo pro své tělo a pak se ho jen držet.

Taková strava je pak totiž vyvážená, šitá přímo danému člověku na míru a nemůže v ničem uškodit.

A přitom se díky ní hubne, a to vhodným, efektivním způsobem a tělo si pomalu zvykne na jiný životní styl.

Jde to rychleji

Někomu ovšem tempo shazování jednoho či dvou kil týdně nestačí a chce shodit víc. V takovém případě pomáhají prášky, které podporují metabolismus a zahánějí chuť na sladké, případně zabraňují přejídání. A i když kolem nich panují legendy o tom, že nefungují, je jich mnoho, které skutečně pomáhají. Ale je třeba přidat k tomu i pohyb. Je ovšem nutno říci, že kdo hledá způsoby, jak nejrychleji zhubnout, často spadne právě do pasti omezování se v jídle a týrání se při nekonečném sportu. To není ideální cesta. I hubnout se totiž dá s rozumem a teprve pak jsou výsledky takové snahy dlouhodobé.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.