V minulých dvou dílech „Znáte P90X?“ jsme si popsali, jak P90X funguje a jak se stravovat. Cvičení není určeno pro lidi, kteří nemají za sebou žádnou sportovní historii, ale pokud budou cvičit naplno a do vyčerpání, nevadí pokud skončí jednotlivé série o několik opakování dříve. V dnešním díle se vám pokusím vysvětlit, jaké cviky provádět v jednotlivé dny.
Jak již jsem psal v minulých dílech, cvičíme 7 dní v týdnu a to po dobu 3 měsíců.
Cviky na jednotlivé dny:
1. den: Posilování ramen, Zádového svalstva – Celá horní polovina těla. Cviky jsou převážně kliky. Dále shyby (podhmatem i nadhmatem). Další částí je posilování břicha, které cvičíme podle videa asi 50-60 minut.
2. den: Další den je zaměřen především na aerobní cvičení respektive na fyzickou zdatnost jedince. Posilujeme spodní část těla cvičením úskoků atd. Cvičení podle videa asi 50-60 minut.
3. den: Posilování rukou (především bicepsy a tricepsy) a břišního svalstva. Opět cvičíme podle videa asi 50-60 minut.
4. den: Jedná o jeden z lehčích dnů. Cvičíme Jógu. Název mluví sám za sebe, protože se pouze protahujeme atd. Musíme se přece připravit na další 3 náročné dny.
5. den: Pátý den je bude nejspíše pro vás nejnáročnější. Jedná se o téměř komplexní procvičování svalstva. Cvičíme nohy a zádové svalstvo. Cviky jsou různé dřepy, shyby atd. Nakonec jako obvykle posilujeme břišní svalstvo.
6. den: Předposlední den je další z uvolněnějších dnů. Jedná o fyzickou zdatnost a rychlost. Cvičení doma probíhá tak, že boxujeme a kopeme na prázdno. V profi boxu se tomu říká „stínování“, i když tady je to v mnohem lehčí formě.
7. den: Poslední den je opět Jóga, protože musíme nabrat síly na další týden. Jóga a různé protahování (strečink) jsou výborné cvičení na podporu regenerace svalstva.
Doufám, že se vám tento trojdíl líbil. Přejeme mnoho úspěchů.